Програмне забезпечення Auterion забезпечить "наступну еволюцію у військовій справі", даючи змогу автономним дронам у роях обмінюватися даними між собою.

Американсько-німецька компанія Auterion надасть Україні десятки тисяч своїх комплектів для ударних дронів із функцією штучного інтелекту, щоб допомогти боротися з масованими атаками російських БпЛА. Про це повідомляє Financial Times у неділю, 27 липня.

Генеральний директор Auterion Лоренц Маєр повідомив, що компанія постачить Україні 33 000 таких систем до кінця року за новим контрактом із Міністерством оборони США.

Програмне забезпечення компанії вже використовується в українських дронах, які виконують бойові завдання проти Росії, однак новий контракт, за словами Маєра, має "вдесятеро більший масштаб".

Останніми тижнями Росія різко активізувала авіаудари: у кожному обстрілі застосовуються сотні дронів Shahed іранського виробництва. Окремі атаки тепер перевищують кількість дронів, які раніше запускалися впродовж усього місяця. 

Набори від Auterion - це мініатюрні комп’ютери Skynode, котрі працюють на програмному забезпеченні компанії та мають камеру й радіозв’язок. Вони перетворюють дрони з ручним керуванням на "ударні системи зі штучним інтелектом", здатні відстежувати рухому ціль з відстані до 1 км та не піддаються глушінню з боку росіян, зазначив Маєр.

Контракт вартістю майже $50 млн є частиною програми безпекової допомоги США Україні. Втім, він не пов’язаний із "мегаугодою" про дрони, яку президент України Володимир Зеленський нещодавно обговорював із главою США Дональдом Трампом.

"Ми не намагаємося конкурувати з тим, що вже є в Україні. Вони мають чудову дронову індустрію. Ми хочемо додати те, чого ще немає, - програмно орієнтовані підходи до війни", - зазначив Маєр.

За його словами, Auterion також очікує нових контрактів із європейськими країнами. Компанія зокрема має офіс у Мюнхені.

Німеччина, яка цього року дозволила необмежене запозичення для фінансування оборони, є другим за обсягом постачальником військової допомоги Україні після США.

Нещодавно міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив, що Берлін фінансує виробництво далекобійних дронів в Україні, щоб підсилити її обороноздатність.

З моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, Україна стала випробувальним полігоном для новітніх військових технологій. Київ багато хто називає "дроновою столицею світу", - тут сформовано велику мережу постачальників деталей для БпЛА.

Маєр зазначив, що програмне забезпечення Auterion забезпечить "наступну еволюцію у військовій справі", даючи змогу автономним дронам у роях обмінюватися даними між собою.

"Те, що ми пропонуємо, - це стрибок вперед у порівнянні з тим, що є зараз на полі бою, а саме перехід до націлювання і роїння на основі штучного інтелекту", - додав він.