Росіяни переважно не відправляють нову техніку на фронт в Україні, натомість зберігають для новостворених підрозділів уздовж кордонів НАТО.

Поки світова увага зосереджена на війні в Україні, Росія активно нарощує військову присутність біля кордонів Фінляндії та країн Балтії. За даними західної розвідки, Кремль готується до можливого військового протистояння з НАТО. Про це повідомляє The Wall Street Journal у понеділок, 28 квітня.

У 2024 році в Росії відновили Ленінградський військовий округ, який має стати базою для протистояння з Альянсом. Росія модернізує залізничну інфраструктуру біля кордонів, розширює військові бази, нарощує виробництво озброєння та активно поповнює ряди армії.

Планується створити новий армійський штаб у Петрозаводську для управління десятками тисяч солдатів, яких перекинуть на нові та розширені бази. За даними західних військових, після закінчення війни проти України невеликі російські бригади збільшать чисельність майже втричі й перетворяться на дивізії по 10 тисяч військових кожна.

"Для росіян розмір має першорядне значення", - сказав генерал-майор Самі Нурмі, відповідальний за стратегію заступник начальника штабу Фінляндії. - "Все завжди зводиться до кількості".

Директор московського Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов підтвердив, що Кремль готується до можливого конфлікту з НАТО, і війська, повернувшись із України, розглядатимуть сусідні країни як противників.

Тим часом країни східного флангу НАТО - Фінляндія, Латвія, Естонія, Литва та Польща - активно укріплюють кордони: зводять загородження, встановлюють мінні поля та облаштовують оборонні укріплення.

За оцінками західної розвідки, Росія істотно наростила виробництво нових танків Т-90М - з 40 одиниць у 2021 році до 300 на рік. Водночас нову техніку переважно не відправляють на фронт в Україні, а зберігають для нових підрозділів уздовж кордонів НАТО.

Супутникові знімки свідчать про активне будівництво нової інфраструктури поблизу кордонів з Фінляндією та Норвегією: казарми, склади для військової техніки, залізничні шляхи.

Нові залізничні колії прокладаються вздовж кордонів із Фінляндією та Норвегією, а також на південь від Санкт-Петербурга до кордону з Естонією. Також розширюються існуючі лінії у регіоні.

За даними данської розвідки, Росія може бути готовою до нової широкомасштабної війни в Європі вже протягом наступних п’яти років.

Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш наголосив: "У нас не так багато часу. Ми маємо створити сильний альянс і добре оснащені Збройні сили".

На думку експертів, Росія зможе розпочати обмежену військову операцію проти країн Балтії вже через 2-3 роки після закінчення війни проти України.