Військовий аналіз показав, що допомога Україні не загрожує боєготовності США, стверджують джерела.
Призупинення військової допомоги США для України було одностороннім кроком міністра оборони Піта Гегсета. Про це у п'ятницю, 4 липня, повідомляє NBC News з посиланням на трьох неназваних помічників Конгресу та колишнього американського посадовця, знайомих з цим питанням.
За даними цих джерел, заступник міністра оборони з питань політики Елбрідж Колбі лише підтримав ці кроки Гегсета, хоча давно виступає за скорочення участі США в Україні та переміщення зброї та ресурсів до Тихоокеанського регіону для протидії Китаю.
Видання стверджує, що саме Гегсет раніше вже двічі призупиняв допомогу Україні без очевидної координації з Конгресом і Білим домом. Перший раз, у лютому, він викликав різку реакцію голови комітету Сенату з питань збройних сил, республіканця Роджера Вікера, який назвав цей крок "помилкою новачка". Наступного разу це сталося на початку травня. В обох випадках призупинення допомоги було скасовано протягом кількох днів.
У публікації вказано, що серед критиків рішення призупинки поставок були представники і Республіканської, і Демократичної партій. За словами помічників Конгресу, законодавці від обох партій були розчаровані тим, що їх не повідомили заздалегідь, і перевіряли, чи порушує затримана поставка законодавство, яке зобов'язує надавати допомогу Україні у сфері безпеки.
Член комітету з питань збройних сил Палати представників Адам Сміт заявив, що його співробітники "бачили цифри" і, не вдаючись у подробиці, повідомив, що немає жодних ознак дефіциту зброї, які б виправдовували призупинення допомоги Україні.
"Ми не перебуваємо на нижчому рівні запасів (зброї і боєприпасів – ред.), ніж ми були за 3,5 роки конфлікту в Україні", – сказав він.
Видання відзначає, що рішення про призупинку поставок відбулося після поточного перегляду Пентагоном допомоги союзникам та партнерам за кордоном у червні. Перегляд розпочався після того, як Гегсет опублікував меморандум, який наказує Об'єднаному штабу Пентагону переглянути запаси всіх боєприпасів. За словами трьох чиновників, знайомих з цим питанням, оцінка виявила, що деякі запаси високоточних боєприпасів перебувають на нижчих рівнях, але не перевищують критичних мінімумів. При цьому Об'єднаний штаб дійшов висновку, що надання подальшої допомоги Україні не вичерпає запаси США нижче необхідного порогу, необхідного для забезпечення військової готовності, повідомили чиновники.
Пентагон не відповів на запит видання про коментар щодо цього питання у четвер.